Hilight Architects

preload

BLOG & NEWS

OUR MISSION IS TO HARNESS OUR CREATIVITY INTO A VIABLE SOLUTION.
CREATED WITH COMFORT IN MIND

Jak powinna wyglądać współpraca z architektem? Cz. II

W pierwszej części tekstu, którą możecie zobaczyć tutaj (https://hi-light.pl/aktualnosci-hi-light/3521/), opisywaliśmy etapy tworzenia projektu wnętrza, które są kosztowne, skomplikowane i trwają dość długo. Dzięki nim efekt końcowy przechodzi najśmielsze oczekiwania, ale żeby tak się stało, musimy sobie najpierw odpowiedzieć na jedno, proste pytanie.

Jakie są właściwie zadania projektanta czy architekta wnętrz? Odpowiedź można uprościć niemalże do jednego słowa. Dobry projektant  musi przede wszystkim potrafić powiedzieć „nie”. Klienci miewają różne pomysły, różne gusta, inspirują się niekiedy bardzo dziwnymi trendami rodem z marketu budowlanego lub z przestarzałych zdjęć z Internetu. Rolą architekta jest ostudzenie tych zapędów, jasne postawienie granicy i wytyczenie odpowiedniej drogi. Niekiedy nie jest to łatwe, ponieważ inwestorzy niechętnie odbierają taki rodzaj ingerencji, ale prawda jest taka, że dobry projektant musi mieć swoje zdanie i nie może wykonywać jedynie zachcianek swojego klienta. W takim wypadku nie powstałby dobry projekt…

Jak widzicie proces projektowania jest długi i żmudny, nie zawsze efektywny, często trwa kilka tygodni lub nawet dłużej, i dlatego jest bardzo trudny do przejścia w pojedynkę. Bardzo ważna jest pomoc kompetentnego fachowca, jakim jest architekt wnętrz.

Dalibyście radę sami?! Chyba lepiej nie ryzykować…

 

Jeśli zależy Wam na skróceniu tego procesu do minimum, a przy tym obcięciu kosztów nawet o 60%-70% możecie skorzystać z naszej usługi HiWiz. Jest to absolutna nowość na rynku polskim i będzie można z niej skorzystać już od 21.08 tego roku. Polega ona na wypełnieniu prostej ankiety, w której odpowiada się na pytania dotyczące wnętrza, a na jej podstawie architekci przygotowują zindywidualizowany projekt dostosowany do wymiarów Waszego domu. W specjalnym kreatorze można także samemu stworzyć swój projekt, który również jest dopracowywany i dostosowywany prze naszych architektów do Waszego wnętrza. Proces ten jest dużo szybszy i sprawniejszy niż w przypadku konwencjonalnej drogi. Gotowy projekt wykonawczy, z technicznymi rysunkami, foto realistycznymi wizualizacjami, pięknie zapakowany, dostarczamy do Waszych drzwi w przeciągu kilku dni od podpisania umowy.

Na koniec jeszcze jedna dobra wiadomość. Z okazji uruchomienia systemu HiWiz będziemy mieć dla Was konkurs, w którym można wygrać bardzo atrakcyjne nagrody. W puli są aż 3 darmowe projekty. Więcej informacji już wkrótce na naszej stronie, oraz na naszym profilu na FB: www.facebook.com/hilightarchitects/. Śledźcie nas w mediach społecznościowych aby nie przegapić takiej niepowtarzalnej okazji!